Bieg Partyzant „Szlakiem Akcji Burza” 2024

26.08.2024 Kategoria:

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Dębicki Klub Biegacza „Maratończyk” oraz Gmina Dębica, serdecznie zapraszają na Bieg Partyzant „Szlakiem Akcji Burza”, który odbędzie się 14 września br., przy Uzdrowisku Latoszyn-Zdrój.

Celem biegu jest przede wszystkim upamiętnienie historii o poległych i pomordowanych żołnierzach Armii Krajowej, popularyzacja historii w szczególności operacji „Burza”; popularyzacja biegów masowych jako recepty na zdrowie; popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji ruchowej; pobudzanie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności ruchowej.

TERMIN I MIEJSCE

Data:  14 września 2024r. (sobota);

Godz. 9.00 start wspólny – dystanse: ok. 21km, ok. 10 km; ok. 5 km.

Start i meta wszystkich dystansów przy Uzdrowisku Latoszyn Zdrój.

TRASY BIEGU:

Dystanse: ok. 21km, ok. 10 km; ok. 5 km.

Przebieg trasy: 95% drogi, dukty i ścieżki leśne, ok. 5 % asfalt;

Trasy będą w całości oznakowane przez Organizatora (strzałki kierunkowe, taśmy na drzewach, oznaczenia poziome na trasie biegów). Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zerwanie oznaczeń przez osoby trzecie w przeddzień lub w dniu zawodów.

Na trasie zostaną zorganizowane punkty odżywcze dla zawodników. Zaleca się posiadanie własnych  kubków na napoje, bidonów itp.

Zawodnicy, którzy zrezygnują lub nie ukończą biegu zobowiązani są do opuszczenia trasy, zdjęcia numeru i poinformowania dyrektora biegu – telefon 502 465 117 lub zastępcy dyrektora biegu  – telefon 886 886 579.

Osoby, które nie zgłoszą swojego zejścia z trasy mogą zostać obciążone kosztami nieuzasadnionej akcji poszukiwawczej.

Organizator nie zapewnia transportu do bazy zawodów dla osób, które zrezygnują z rywalizacji ze względów innych niż wypadek lub kontuzja. Zaleca się, aby w przypadku rezygnacji dotrzeć do najbliższego punktu kontrolnego i zgłosić ten fakt osobom obsługującym dany punkt kontrolny lub do drogi i poinformować Biuro Zawodów.

LINK DO ZAPISÓW:

Dyrektor biegu: Waldemar Puzio, tel. 502 465 117