III Turniej Piłki Siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

11.03.2024 Kategoria:

2 marca odbył się w Pustkowie-Osiedlu III Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej. Współorganizatorem tegorocznego turnieju była Gmina Dębica. W wydarzeniu wzięły udział 22 oddziały KSM z terenu Diecezji Tarnowskiej, które pokazały swój zapał oraz chęci zdrowej rywalizacji poświęcając się na boisku.

Po Mszy świętej sprawowanej w kościele św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu drużyny udały się na pobliską halę sportową przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Po solidnej rozgrzewce o 9:30 rozpoczęła się faza grupowa rozgrywek, która wyłoniła 8 ćwierćfinalistów. W międzyczasie kibice, ale także i gracze, mieli możliwość wzięcia udziału w Turniejowym Bingo, które zapewniało emocje pomiędzy meczami poszczególnych drużyn. W finale rozgrywek spotkały się drużyny KSM Grybów i KSM Bobowa. Po zaciętym meczu zwycięzcą III Turnieju Piłki Siatkowej KSM DT został oddział KSM Grybów. Trzecie miejsce zajął oddział KSM Gromnik, a tuż za podium uplasował się oddział KSM z Ciężkowic. Oddział KSM z Pustkowa-Osiedla – gospodarz rozgrywek – zdołał dotrzeć do ćwierćfinałów. Dzięki Gminie Dębica, która współorganizowała Turniej, najlepsze drużyny mogły wrócić z rozgrywek nie tylko ze statuetkami i dyplomami, lecz także piłkami do siatkówki.

Wszystkim drużynom oraz kibicom gratulujemy! To był niezapomniany czas wielu poświęceń i iskrzącej walki.

Oddziały KSM, które wzięły udział w turnieju:

Ciężkowice

Bochnia (Św. Jan)

Jadowniki

Dębica (Miłosierdzie Boże)

Zasów

Stary Sącz (Miłosierdzie Boże)

Wadowice Górne

Wojnicz

Pustków-Osiedle

Gromnik

Nowy Sącz (Św. Jana Pawła II)