"Ekscytujący tydzień pełen przygód dla dzieci w czasie drugiego tygodnia ferii!"

13.02.2024 Kategoria:

Moc atrakcji towarzyszyła dzieciom podczas drugiego tygodnia ferii. W ramach półkolonii zimowej – 45 dzieci podzielonych na trzy grupy mogło uczestniczyć w wielu formach zajęć rekreacyjnych, warsztatów i aktywnościach sportowych.

W poniedziałek, po omówieniu spraw organizacyjnych wszystkie dzieci wraz z opiekunami udali się do Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu, gdzie w sali kinowej odbyła się projekcja filmu „W Głowie się nie mieści”. Po filmie wszyscy udali się ponownie na basen gdzie dzieci brały udział w przygotowanym specjalnie dla nich programie zajęć wodnych. Rywalizacja w meczu piłki wodnej, gry w siatkówkę i koszykówkę wodną, rwąca rzeka, skoki do wody przyciągały dzieci, jednak największą frajdę dzieciom przyniosły liczne zjazdy ze zjeżdżalni.

Podczas drugiego dnia półkolonii dzieci pełne entuzjazmu i ciekawości wyruszyły podróż do Kopalni Soli w Bochni. Ta wyjątkowa przygoda obfitowała w niezapomniane doświadczenia, gdzie mali odkrywcy mieli okazję zgłębić tajniki jednego z najcenniejszych skarbów naszej historii. Wędrując po podziemnych korytarzach i komorach, dzieci mogły z bliska zobaczyć niezwykłe formacje solne, dowiedzieć się o historii górnictwa solnego oraz poznać fascynującą historię regionu. To nie tylko wyjątkowa okazja do nauki, ale również niezapomniana przygoda, która na długo pozostanie w pamięci naszych małych podróżników.

Kolejnego dnia wszystkie dzieci pojechały do Czarnej do Pizzerii Pietro Party, gdzie każdy samodzielnie dla siebie przygotowywał pizzę. Dodatkowo, wszyscy brali udział w zabawach, konkursach, dyskotece oraz poznawali nawyki, upodobania oraz sposób hodowli niektórych zwierząt lądowych tj.: lama, kucyk, króliki i koty.

W czwartek uczestnicy półkolonii wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Na początek wszystkie dzieci odwiedziły Fabrykę Czekolady M. Pelczar Chocolatier, gdzie zorganizowano warsztaty czekoladowe, podczas których m.in.: zaprezentowano proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, historię wytwarzania czekolady, maszyny i urządzenia wykorzystywane do produkcji czekolady oraz to jak wygląda produkcja czekolady na żywo. Dodatkowo, każdy uczestnik mógł własnoręcznie stworzyć czekoladowego lizaka i tabliczkę czekolady. Po takich słodkościach uczestnicy półkolonii mogli spożytkować nadmiar energii w  Parku Trampolin „Fly Park”, gdzie szaleństwu nie było końca. Skoki na różnych trampolinach, basen z kulkami, ninja park, battle zone, eliminator, rodeo, spider tower oraz wiele wiele innych atrakcji sprawiło, że nikt nie chciał wracać do domu. Świetna zabawa i aktywnie spędzony czas oznaczał nie tylko zmęczenie, ale i rewelacyjne humory  dzieci do końca dnia.

Ostatniego dnia półkolonii dzieci wybrały się do Centrum Zabaw, Wrotkarnia WyWrotki w Mielcu. Tam mogły cieszyć się niezwykłymi atrakcjami, w tym torem wrotkarskimi, gdzie testowały swoje umiejętności na kółkach. Dodatkowo, w sali gier i zabaw dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność oraz spędzić czas na rozmaitych aktywnościach. Ten wyjątkowy dzień pełen śmiechu i aktywności z pewnością pozostanie w pamięci naszych małych uczestników półkolonii jako doskonałe zakończenie zimowej przygody.

Mamy nadzieję, że uśmiech i radość będzie towarzyszyć dzieciom jeszcze na długo, a zorganizowane ferie zostaną zapamiętane jako super spędzony czas wśród swoich rówieśników.

Organizatorami półkolonii byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica i Gminna Akademia Piłkarska Gminy Dębica Chemik Pustków. Półkolonia była współfinansowana ze środków Gminy Dębica w ramach konkursu ofert.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za spędzony z nami czas oraz rodzicom za okazane zaufanie i wszelkie cenne rady, który pomogły nam sprawić by każde dziecko czuło się jak najlepiej.