Budowa parku rekreacyjnego w Nagawczynie

27.06.2018 Kategoria:

Już w lipcu w centrum Nagawczyny powinna rozpocząć się budowa placu zabaw, altany i siłowni na świeżym powietrzu. Całkowitą wartość inwestycji oszacowano na blisko 300 tys. złotych. W tym Gmina Dębica z własnego budżetu przekazała ponad 100 tys., a ze środków zewnętrznych udało się pozyskać niecałe 200 tys. złotych. Wydawać by się mogło, że z takiego rozwiązania powinni być zadowoleni wszyscy. Nic bardziej mylnego. Swoiste weto zgłosił bowiem sołtys Nagawczyny, który chciałby, aby w tym miejscu powstał żłobek. Stanisław Matłok przeprowadził zbiórkę podpisów wśród mieszkańców.

Agata Wiater radna gminna i szefowa Ruchu Społecznego „Razem dla Nagawczyny” nie rozumie zachowania sołtysa szczególnie teraz, kiedy wszystko jest już gotowe pod budowę placu. Dodaje ona również, że powstanie żłobka jest możliwe jedynie przy obecnie działającej Szkole Podstawowej.

W trakcie festynu rodzinnego odbywającego się przy Szkole Podstawowej w Nagawczynie sami postanowiliśmy sprawdzić jakie jest zdanie mieszkańców. Zarówno w kwestii placu zabaw, jak i lokalizacji żłobka opinie są zgodne.

Według informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy Dębica prace nad powstaniem żłobka w Nagawczynie mają się rozpocząć w przyszłym roku. Placówka ma zostać zlokalizowana przy Szkole Podstawowej. Planowany jej koszt to 3 mln złotych. Natomiast plac wyposażony m.in. w „siłownie zewnętrzną” i altanę powstanie nie tylko w Nagawczynie. O nowe atrakcyjne miejsce spotkań wzbogaci się także Zawada.