VIII Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II: Pamięć i Sport na Kompleksie Basenów "NEMO" w Pustkowie-Osiedlu.

09.04.2024 Kategoria:

W dniu 6 kwietnia br. na Kompleksie Basenów "NEMO" w Pustkowie-Osiedlu odbyło się wyjątkowe wydarzenie - VIII Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II, zorganizowany z okazji XIX Rocznicy Śmierci papieża. To niezwykłe wydarzenie, łączące sport z duchowością, zgromadziło ponad 200 uczestników gotowych stawić czoła wyzwaniu pokonania 26 km 516 metrów - symbolizujących długość trwania pontyfikatu Jana Pawła II.

Memoriał nie był jednak wyłącznie wyścigiem pływackim. Organizatorzy zadecydowali o wzbogaceniu tego sportowego wydarzenia o elementy kulturowe i duchowe. Dla wszystkich uczestników przygotowano trzy wystawy poświęcone życiu i pontyfikatowi Jana Pawła II, które stanowiły nie tylko ciekawą lekcję historii, ale także inspirację do refleksji nad dziedzictwem papieża Polaka. Dodatkowo, każdy uczestnik mógł odebrać okolicznościowy medal oraz skosztować pysznych kremówek papieskich.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13:00 odśpiewaniem "Barki", pieśni św. Jana Pawła II, wykonanej przez solistkę Dominikę Szelę. Następnie głos zabrał Krzysztof Lipczyński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, oraz ks. Roman Woźny, Proboszcz Parafii św. Stanisława BM w Pustkowie – Osiedlu, który poprowadził modlitwę. Oficjalną część zainaugurował Piotr Żybura, Przewodniczący Rady Gminy Dębica, który w imieniu Wójta Gminy Dębica - Stanisława Rokosza, podziękował wszystkim za obecność oraz życzył wytrwałości w pokonywaniu kolejnych długości basenu.

Przed rozpoczęciem pływania, Dyrektor GOSiR Krzysztof Lipczyński wręczył podziękowania wszystkim osobom i sponsorom, którzy wspierali organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Na zakończenie części oficjalnej, zaproszeni goście oraz uczestnicy mogli wziąć udział w symbolicznym odpaleniu napisu JP II, ułożonego ze świeczek.

Wszyscy uczestnicy łącznie pokonali 38 375 metrów, co daje 1535 długości basenu. Każdy mógł poczuć nie tylko dumę z własnych osiągnięć, ale także ducha wspólnoty i pamięci Jana Pawła II, który zawsze podkreślał znaczenie sportu i zdrowego trybu życia.

W tym miejscu szczególnie chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom i współorganizatorom :

1. Firmie Kronospan HPL Pustków-Osiedle,
  2. Firmie Śnieżka Group,
  3. Cukierni Janusz i Emil WIKTOR z Dębicy,
  4. Panu Janowi Halwa – Firma Budowalna Habes,
  5. Panu Pawłowi Korzeń – Sieć Serwisowa DEGUM
  6. Panu Dominikowi Tarczyńskiemu – Firma Budowlana TAR-BUD,
  7. Marcinowi Ciszkowi – Dyrektorowi Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica,
  8. Józefowi Markowi – Radnemu Gminy Dębica,
  9. Romanowi Woźnemu – Proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Pustkowie-Osiedlu,
  10. Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzeźnicy,
  11. Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Stobiernej