V lecie Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica "Chemik Pustków"

19.03.2024 Kategoria:

V lecie Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica "Chemik Pustków" było wyjątkowym momentem, który połączył wszystkich zaangażowanych w rozwój tej pięknej inicjatywy. Podczas uroczystości nie brakowało emocji i radości, a liczne wydarzenia i aktywności sprawiły, że było to niezapomniane święto sportu i wspólnoty lokalnej.

Podczas uroczystości odbyła się prezentacja wszystkich 12 drużyny akademii, występy artystyczne zespołów ćwiczących przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, licytacje oraz zbiórka organizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Brzeźnicy i Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica na rzecz chorego Ignacego. Niezapomnianym momentem był pokaz umiejętności Jaromira Poprawy 3-krotnego finalisty Mistrzostw Świata oraz 3-krotnego i aktualnego Mistrza Polski, który nie tylko zachwycił widzów swoim talentem w Football Freestyle, ale także zainspirował młodych adeptów do dalszej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności.

W trakcie gali odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich zawodników Akademii w postaci sprzętu sportowego firmy JAKO ufundowanego przez Pawła Sędłaka oraz karnetu na Kompleks Basenów "Nemo" w Pustkowie-Osiedlu o wartości 200zł sfinansowanego przez radnego Gminy Dębica Józefa Marka.

Z rąk vice prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Wiesława Lady trenerzy oraz działacze Akademii odebrali odznaki PZPN za pracę na rzecz rozwoju sportowego: Krzysztof Lipczyński - złotą odznakę Polskiego ZPN, Józef Marek - diamentową odznakę Podkarpackiego ZPN, Jarosław Kulig - złotą odznakę Podkarpackiego ZPN, Robert Gawęda – srebrną odznakę Podkarpackiego ZPN, Rafał Polański – brązową odznakę Podkarpackiego ZPN.

Podczas gali nie zabrakło również elementów charytatywnych. Licytacja oraz zbiórka organizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Brzeźnicy i Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica na rzecz chorego Ignacego były wyrazem wielkiego serca i solidarności społeczności lokalnej. Dzięki hojności uczestników udało się zebrać imponującą kwotę 11 tyś złotych, która na pewno przyniesie ulgę i wsparcie dla potrzebującego. Rodzice ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy stanęli na wysokości zadania i upiekli pyszne placki, za które zebrano ponad 7 tys. zł. Koszulkę Legia Warszawa wylicytowano za 2 tys. zł (Natalia i Marek Mączka - firma Maczka Group), koszulkę PGE FKS Stal Mielec wylicytowano za 1400 zł. (Marta i Sławomir Gąsiorek Firma SławMar). Koszulkę ŁKS Łódź za 600 zł, a Koszulkę RTS Widzew Łódź za 600 zł (ponownie przekazana do licytacji przez Piotr Drobota dyrektora SMS Igloopol Dębica, Maskotka Koziołka wylicytowana za 400 zł przez Prezesa KS Chemik Pustków Waldemara Nowaka.

Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim zawodnikom i ich rodzicom za wspólne treningi, mecze, turnieje, mniejsze i większe sukcesy, to dzięki Wam wspólnie tworzymy Akademię, która przynosi tak wiele radości i jest miejscem integracji naszej lokalnej społeczności.

Podziękowania należą się również Józefowi Markowi oraz wszystkim trenerom za ich zaangażowanie i kreatywność w kształtowaniu młodych charakterów, jak i za zaszczepianie sportowego ducha gry fair-play.

Za wspólne 5 lat dziękujemy:

Panu Wójtowi Gminy Dębica – Stanisławowi Rokosz

Pani poseł na Sejm Krystynie Skowrońskiej

Firmie Lerg S.A. i Pani Prezes Agnieszce Kozubek-Bespalenko

Firmie Kronospan i Prezesowi Tomaszowi Taborowi

Przewodniczącemu Rady Gminy Dębica Piotrowi Żyburze

oraz pozostałym sponsorom Dominik Tarczyński, Marek Mączka, Michał Liszcz, Gąsiorek Marta Gąsiorek Bożena, Andrzej Przybyłowicz, Waldemar Nowak, Kopała Roman, Łukasz Golonka, którzy wspierają rozwój Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica "Chemik Pustków".

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica "Chemik Pustków". To dzięki Waszej determinacji i wsparciu ta inicjatywa kwitnie i przynosi radość zarówno młodym zawodnikom, jak i całej społeczności lokalnej.