Ogłoszenie Dyrektora GOSiR Gminy Dębica z dnia 12.04.2024r.

12.04.2024 Kategoria:

Dyrektora

Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica

z dnia 12.04.2024 r.

w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

położonych na terenie Gminy Dębica

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2020 poz. 782) Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica

ogłasza, co następuje:

I.

Z zasobu gminnych nieruchomości Gminy Dębica, będących w trwałym zarządzie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica z siedzibą w Pustkowie-Osiedlu przeznaczone zostały do dzierżawy nieruchomości położone w Pustkowie-Osiedlu wg załączonego wykazu.

II.

Ogłoszenie należy wywiesić przez okres 21 dni począwszy od 12.04.2024 r. na tablicach ogłoszeń:

• Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, 39-206 Pustków-Osiedle 36A,
  • Urzędu Gminy Dębica, ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica.

Informację o wykazie należy podać do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty i umieścić na stronie internetowej:

- www.gosir.gminadebica.pl

- www.gosirdebica.bipstrona.pl

WYKAZ

Nieruchomości położonych w Pustkowie-Osiedlu stanowiących własność Gminy Dębica,

będących w trwałym zarządzie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica z siedzibą w Pustkowie-Osiedlu przeznaczonych do oddania w najem, użyczenie lub dzierżawę

Lp.

Oznaczenie nieruchomości

Powierzchnia nieruchomości

Opis nieruchomości

Przeznaczenie

Wysokość opłat z tytułu najmu w stosunku miesięcznym zasady aktualizacji opłat

Termin wnoszenia opłat

Okres najmu

1.

Nieruchomość oznaczona w ewidencji gruntów jako działka nr 3600/34, stanowiąca własność Gminy Dębica objęta KW Nr RZ1D/00084317/4 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Dębicy. Nieruchomość zabudowana parkiem linowym.

Łączna powierzchnia wynosi 0,55 ha.

Przedmiotem dzierżawy jest działka zlokalizowana w Pustkowie-Osiedlu, zabudowana parkiem linowym. W dzierżawę oddane zostają również sprzęt asekuracyjny niezbędny do prowadzenia działalności parku linowego. Przy parku linowym znajduje się pomieszczenie przeznaczone na sprzęt niezbędny do funkcjonowania parku.  W pomieszczeniu zapewniono dostęp do energii elektrycznej.

Nieruchomość przeznaczona na prowadzenie działalności związanej z rozwojem kultury fizycznej.

Stawka minimalna czynszu brutto miesięcznie wynosi 2 000,00 zł, za każdy miesiąc obowiązywania umowy.

Kwota czynszu będzie waloryzowana corocznie w I kwartale każdego roku o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych za rok poprzedni, publikowany przez GUS.

Płatność dokonywana w terminie 14 dniu od dnia wystawienia faktury.

Umowa dzierżawy od 1 roku do 3 lat;

Umowa od dnia 06.05.2024