Akademia Piłkarska Gminy Dębica "Chemik Pustków" i Akademia MKS Cracovia SSA oficjalnie rozpoczynają współpracę

09.04.2024 Kategoria:

4 kwietnia w siedzibie Klubu MKS Cracovia Kraków przy ul. Józefa Kałuży 1 miało miejsce podpisanie umowy partnerskiej, która uczyniła Akademię oficjalnym partnerem w projekcie szkółek partnerskich. W spotkaniu brali udział przedstawiciele Akademii - Krzysztof Lipczyński, Józef Marek i Jarosław Kulig.

To ogromny krok dla wszystkich. Współpraca otwiera drzwi do odpowiednich warunków dla utalentowanych zawodników. To zaszczyt, że codzienną pracę zauważyła Akademia klubu Ekstraklasy. Mamy nadzieję, że wspólny wysiłek doprowadzi do osiągnięcia celu, jakim jest wychowanie piłkarza na poziomie ekstraklasy.

Podstawą umowy jest:

-Tworzenie odpowiednich warunków do trenowania piłki nożnej

-Promocja sportu

-Organizacja wspólnych zawodów i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży

-Zapraszanie wyróżniających się zawodników na treningi i konsultacje

-Zapraszanie na mecze kontrolne i turnieje wyróżniających się zawodników Akademii

-Wspólne szkolenia dla kadry trenerskiej

-Umożliwienie trenerom naszej akademii udziału w stażach w Akademii MKS Cracovia Kraków

-Udział naszych drużyn w turniejach organizowanych przez MKS Cracovia Kraków

-Udział naszych drużyn w meczach PKO BP Ekstraklasy

Nadzór merytoryczny nad projektem ze strony MKS Cracovia Kraków będzie sprawować Trener Koordynator Bogusław Kuraś, a nad całością czuwać będzie Dyrektor Akademii Cracovii Jakub Popielarz. Z kolei Trener Jarosław Kulig będzie odpowiedzialny po stronie Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica Chemik Pustków.