facebook

X Jubileuszowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectwa Stasiówka o Puchar Wójta Gminy Dębica oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica .


W dniu 4 lutego br. na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Stasiówce odbył się X Jubileuszowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectwa Stasiówka o puchar Wójta Gminy Dębica – Stanisława Rokosza oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztofa Lipczyńskiego, którego organizatorami są Ludowy Klub Sportowy Stasiówka oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

Oficjalnego rozpoczęcia turnieju dokonali Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego a zarazem Zastępca Prezesa Ruchu Integracji Społecznej, Andrzej Trzeciak – Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Dębickiego oraz Sekretarz Ruchu Integracji Społecznej, Władysław Ciebień – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Dębica a zarazem Sołtys Sołectwa Stasiówka, Andrzej Dziadosz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasiówce, Marcin Nowak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pustyni a zarazem Prezes Ruchu Integracji Społecznej Gminy Dębica oraz Prezes Ludowego Klubu Sportowego Stasiówka Dariusz Dobrowolski. Wszyscy zgodnie życzyli zawodnikom samych sukcesów, wyrażając słowa uznania dla podjętej inicjatywy sportowej, która z roku na rok przyciąga sporą grupę uczestników, propagując sport oraz zachęcając młodzież do aktywnego i zdrowego trybu życia.

W turnieju wzięło udział blisko 40 zawodników podzielonych na 9 drużyn : Niebiescy (zeszłoroczni zwycięzcy turnieju), Team Shadow, Łupiny, Coco Jamboo, Królewscy, Rybki z Ferajną, Zieloni, FC Predators oraz Rottweilery. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których gra toczyła się w systemie każdy z każdym. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, w których mierzyły się drużyny Łupiny – Rybki z Ferajną oraz Niebiescy – Team Shadow. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy Team Shadow po dobrze grze pokonali zawodników Rybki z ferajną, tym samym stając na najniższym stopniu podium. Finał turnieju zapowiadał się bardzo emocjonująco, zeszłoroczni triumfatorzy mieli dobrą okazję do obrony tytułu, jednak w tym dniu zawodnicy Łupin byli bezkonkurencyjni i odnieśli pewne zwycięstwo 4-1 zostając tym samym zwycięzcą całego turnieju. Sportowe emocje przyciągnęły również ok. 200 kibiców, którzy dopingowali swoich kolegów, a najmłodsi entuzjaści piłki nożnej mieli doskonałą okazję do oglądania sportowych zmagań i zaszczepienia w sobie jeszcze większej pasji do uprawiania sportu.

Po zakończeniu sportowych zmagań, nadszedł czas na uroczyste podsumowanie turnieju oraz wręczenie nagród. Organizatorzy dla wszystkich zawodników, którzy brali udział w turnieju przygotowali pamiątkowe medale za udział. Drużyny z miejsc I-IV otrzymały piłki, a dla trzech najlepszych drużyn dodatkowo przygotowano cenne puchary, które wręczyli Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego, Marek Mikrut – Zastępca Wójta Gminy Dębica oraz Andrzej Trzeciak – Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Dębickie, który ufundował również nagrodę pieniężną  dla zwycięzców turnieju. Dla najlepszego zawodnika turnieju, króla strzelców oraz najlepszego bramkarza przygotowano pamiątkowe statuetki oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Na zakończenie turnieju organizatorzy wręczyli podziękowania dla Wójta Gminy Dębica – Stanisława Rokosza, Zastępcy Przewodniczącego Rady Powiatu Dębickiego a zarazem Sekretarza Ruchu Integracji Społecznej – Andrzeja Trzeciaka oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztofa Lipczyńskiego, którzy od samego początku wspierają organizację turnieju oraz czynnie działają na rzecz rozwoju sportu w Gminie Dębica.

Wyniki Turnieju :

I miejsce – Łupiny ( w składzie : Dominik Strzałka, Kamil Śliwa, Michał Socha, Arkadiusz Strzałka, Przemysław Strzałka )

II miejsce – Niebiescy

III miejsce – Team Shadow

IV miejsce – Rybki z Ferajną

Najlepszy zawodnik – Michał Łukaszewski ( Niebiescy )

Król strzelców – Kamil Siop ( Team Shadow )

Najlepszy bramkarz – Michał Socha ( Łupiny )

Halowy Turniej Piłki Nożnej w Stasiówce na dobre wpisał się do kalendarza imprez Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz  ważnych imprez sportowych w Stasiówce. Turniej stanowi doskonały sposób na integrację i aktywizację dla mieszkańców, zarówno tych czynnie biorących udział w turnieju, jak i tych kibicujących na trybunach.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail