facebook

Tor rowerowy typu „PumpTrack” już oddany do użytku.


W dniu 8 grudnia na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „OLIMP” w Pustkowie-Osiedlu oddano do użytku tor rowerowy typu „PumpTrack”. Tym samym to kolejna inwestycja, która zwiększa atrakcyjność  całego kompleksu, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wybudowany PumpTrack składa się z kilku garbów oraz dwóch profilowanych ramp łukowych, cały tor charakteryzuje zamknięty układ o długości 90 metrów. Elementami wykończeniowymi są miejsce zjazdu i wyjazdu oraz oznakowania poziome określające kierunek jazdy.

Tor rowerowy do PumpTracku, jest to specjalna asfaltowa pętla z wieloma garbami, które służą do nabierania prędkości. Zakręty są specjalnie wyprofilowane, tak aby zawodnicy, którzy osiągają większą prędkość mogli bezpiecznie pokonać każdy zakręt, bez potrzeby pedałowania. Trening na PumpTracku pozwala ćwiczyć równocześnie refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, a także obycie ze sprzętem rowerowym i kondycję fizyczną.

Inwestycja budowy PumpTracku została sfinansowana w całości z zaoszczędzonych środków finansowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail