facebook

Super OES Stobierna 2017 o Puchar Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza oraz Dyrektora GOSIR Krzysztofa Lipczyńskiego


W dniu 7.05.2017r., w miejscowości Stobierna odbyła się III runda Pucharu Automobilklub STOMIL w Dębicy „Super OES Stobierna 2017” o puchar Wójta Gminy Dębica – Stanisława Rokosza oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztofa Lipczyńskiego. Organizatorem rajdu był Automobilklub STOMIL w Dębicy przy współpracy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Urzędu Gminy Dębica oraz Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zanim rozpoczął się rajd, wszystkie załogi musiały przejść badanie techniczne, celem sprawdzenia parametrów startujących samochodów. Po zakończonych badaniach w budynku Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się oficjalne otwarcie zawodów oraz odprawa zawodników, na której organizatorzy przekazali szereg wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które podczas takich imprez jest najważniejsze. Na zakończenie Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Zastępca Wójta Zdzisław Siwula, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński oraz Zastępca Prezesa Automobilklub STOMIL w Dębicy – Mirosław Matelowski życzyli wszystkim zawodnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników, a przede wszystkim bezpiecznego dotarcia do mety. W rajdzie czynny udział jako pilot Macieja Moskala wziął udział Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica startując w Fordzie Fiesta RS.

Na starcie Rajdu zameldowało się 32 załogi m.in. z : Rzeszowa, Stalowej Woli, Jasła, Tarnowa, Lublina, Łańcuta, Mielca, Modlinicy oraz największa liczba uczestników
z Automobilklub STOMIL w Dębicy, podzielonych na 6 kategorii wg. pojemności silników oraz klasy samochodu. Wszystkie ekipy musiały mierzyć się z trzema okrążeniami trasy, która przebiegała pięknymi górzystymi, a w dodatku wąskimi terenami Stobiernej, co sprawiło, że droga była bardzo wymagająca, a najmniejszy błąd mógł kosztować każdą z załóg utratę cennych sekund. Zawodnikom ściganie utrudniał padający deszcz powodując, że nawierzchnia zwłaszcza na końcowym fragmencie trasy  sprawiała sporo problemów. Na szczęście cały rajdu obył się bez groźnych wypadków i wszyscy uczestnicy co najważniejsze dotarli bezpiecznie do mety.

Po zakończonym rajdzie na wszystkich uczestników w Centrum Edukacji Ekologicznej czekał ciepły posiłek, oraz podsumowanie wyników. Uroczystego zakończenia oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów i pucharów, dokonali Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Zastępca Wójta – Zdzisław Siwula oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim działaczom Automobilklub STOMIL za zorganizowanie rajdu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego organizacji. Podziękowania kierujemy również do służb, które czuwały nad bezpieczeństwem zawodników : OSP Stobierna, OSP w Paszczynie, Pogotowia Medycznego „Radzik Sebastian”, Straży Gminnej oraz wydział Ruchu Drogowego KPP w Dębica.

Na najwyższych stopniach podium stanęli:
klasa K1
1. Mariusz Panek / Adrian Mroszczyk – Fiat Ciquecento
2. Adam Florkiewicz / Dariusz Panek – Fiat Seicento
3. Karol Solarz / Bartosz Dubiel – Fiat Seicento
klasa K2
1. Aleksander Bogusławski / Tomasz Rusinek – Citroen Saxo
2. Piotr Pastuła / Mateusz Czekaj – Peugeot 106
3. Marcin Opora / Damian Mastyj – Peugeot 106
klasa K3
1. Wojciech Kędzior / Mateusz Trznadel – Renault Clio
2. Grzegorz Olszewski / Łukasz Patla – Opel Astra GSi
3. Paweł Prokop / Konrad Lipiński – BMW 320
klasa K4
1. Mariusz Zieliński / Ryszard Chlebowski – Mitsubishi Lancer EVO
2. Andrzej Kaczmarek / Dariusz Gawlik – Seat Leon
3. Piotr Kudłacz / Adrian Wodzisz – Mitsubishi Lancer EVO
klasa K5
1. Marcin Tabasz / Marek Szęszoł – Fiat 126p
2. Krzysztof Tomczyk / Mariusz Kurowski – Fiat 126p


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail