facebook

Rusza Gminna Akademia Piłkarska Gminy Dębica  


W dniu 3 listopada w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica odbyła się uroczystość powołania Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica, która będzie działać przy klubie KS „CHEMIK” Pustków oraz Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

Podczas uroczystości oficjalnie z rąk Wójta Gminy Dębica – Stanisława Rokosza powołania do zarządu Gminnej Akademii Piłkarskiej odebrali : Rafał Polański, Krzysztof Lipczyński, Paweł Wolicki, Dominik Tarczyński, Janusz Wiktorski oraz Józef Marek. Dodatkowo licznie zgromadzonej widowni, na głównej scenie zaprezentowali się młodzi piłkarze z wszystkich kategorii wiekowych wraz ze swoimi trenerami. Łącznie w Akademii zapisanych jest 120 dzieci, które będą trenować pod okiem doświadczonych trenerów w Pustkowie-Osiedlu, Paszczynie oraz Brzeźnicy. Zajęcia będą podzielone w zależności na wiek dzieci oraz ich poziom umiejętności.

Celem powołania Akademii jest przede wszystkim krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, organizowanie stałego szkolenia młodzieży w zakresie kultury fizycznej i sportu, w szczególności w zakresie nauki gry w piłkę nożną, a także poprzez inne formy uprawiania sportu, organizowanie meczów, obozów sportowych i zawodów sportowych, uczestniczenie w rozgrywkach i zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej oraz prowadzenie działalności szkoleniowej kadr.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail