facebook

Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy Mistrzem V Halowych Mistrzostw Gminy Dębica w Piłce Nożnej „Zostań Mistrzem” 2018


 W dniu 29 stycznia br. na hali Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie – Osiedlu odbyły się V Halowe Mistrzostwa Gminy Dębica w Piłce Nożnej „Zostań Mistrzem”, których organizatorami byli Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy – Stanisława Piłat oraz Jarosław Kulig nauczyciel Wychowania Fizycznego w ZS w Brzeźnicy.

Uroczystego otwarcia V Halowych Mistrzostw Gminy Dębica w Piłce Nożnej „Zostań Mistrzem” 2017 oraz powitania wszystkich reprezentacji dokonali Zastępca Wójta Gminy Dębica – Marek Mikrut, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof  Lipczyński, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica – Marcin Ciszek oraz Prezes Klubu Sportowego „CHEMIK” Pustków – Rafał Polański, którzy podziękowali za przybycie wszystkim zawodnikom oraz opiekunom, tym samym życząc wielu sukcesów oraz wspaniałej sportowej walki w duchu fair play.

W mistrzostwach wzięło udział 13 reprezentacji Szkół z terenu Gminy Dębica, które występowały pod flagą wcześniej wylosowanego państwa oraz barwami Gminy Dębica. Wszystkie zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. W kolejnej fazie turnieju, drużyny które zajęły w swoich grupach miejsca I-II walczyły w ćwierćfinałach o awans do kolejnej fazy, natomiast zespoły z III miejsca rywalizowały o miejsca 9-12. Łącznie rozegrano 34 mecze, które wszystkim zawodnikom dostarczyły bardzo dużo emocji do ostatnich sekund meczu oraz wiele radości po wygranym meczu. Wszyscy zawodnicy mogli liczyć również na głośny doping swoich kolegów oraz trenerów, którzy przekazywali swoim podopiecznym cenne wskazówki do jeszcze lepszej gry.

Tegorocznym triumfatorem V Halowych Mistrzostw Gminy Dębica w Piłce Nożnej „Zostań Mistrzem” 2018 została reprezentacja z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, która w finale po rzutach karnych pokonała waleczną reprezentację z Gumnisk. Tym samym dołączając do grona zwycięzców mistrzostw, w którym znajdują się Szkoły z Gumnisk, Pustkowa, Podgrodzia oraz Pustkowa-Osiedla.

Wszystkie reprezentacje biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz piłki, a dla najlepszych trzech drużyn dodatkowo przygotowano pamiątkowe medale. Organizatorzy turnieju przyznali również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza oraz króla strzelców.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Prezes Klubu Sportowego „CHEMIK” Pustków – Rafał Polański oraz Jarosław Kulig nauczyciel Wychowania Fizycznego w SP w Brzeźnicy, gratulując uczestnikom osiągniętych wyników oraz dziękując wszystkim zespołom za udział w mistrzostwach licząc tym samym, iż kolejna edycja dostarczy jeszcze większej dawki emocji i będzie obfitować
w wiele ciekawych meczy i zwrotów akcji.

Klasyfikacja końcowa:

1. Brzeźnica                        /Rumunia/

2.Gumniska                       /Katalonia/

3.Pustynia                          /Holandia/

4.Pustków-Osiedle         /Niemcy/

5.Latoszyn                          /Białoruś/

6.Zawada                            /Słowacja/

7.Pustków                          /Węgry/

8.Podgrodzie                     /Gmina Dębica/

9.Stasiówka                       /Szwecja/

10.Paszczyna                     /Francja/

11.Głobikowa                   /Polska/

12.Nagawczyna                /Włochy/

13. Stobierna                     /Ukraina/

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec           Bartłomiej Cichoń / Gumniska/ Katalonia/

Najlepszy bramkarz        Daniel Jakson / Pustynia/ Holandia/

Najlepszy zawodnik       Jakub Rembiasz /Brzeźnica/Rumunia/

Skład zwycięskiej drużyny: SP Brzeźnica – Rumunia:

Dolny rząd od lewej klęczą: Bartomiej Nowak,Kamil Szczygiełek,Piotr Zajchowski, Dominik Stalec

Stoją od lewej: Jarosław Kulig(nauczyciel wf-u), Jakub Rembiasz, Michał Ostafin, Bartosz Tokarz, Mateusz Jezuit.

 

 

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail