facebook

Mistrzostwa Polski w speed-ballu


Dziewiąte miejsce zajęła para zawodników z  Zespołu Szkół w Pustkowie uczestnicząca w Mistrzostwach Polski w speed-ballu. Podczas rozgrywanych w Krakowie w dniach 23-24 września zawodach  reprezentanci Pustkowa: Gabriela Pietrzak i Damian Gąsiorek zaliczyli dobry debiutancki występ. Zważywszy na krótki okres obecności tej dyscypliny w szkole (pierwsze zajęcia odbyły się w maju bieżącego roku) występ można uznać za udany. Prowadzeni przez trenera Dariusza Ćwika  zawodnicy walczyli o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo. W mistrzostwach brała udział ponad setka zawodników z całej Polski. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z podziałem na wiek zawodników i zawodniczek. Z pewnością udział w tych zawodach pozwolił na zdobycie wielu cennych doświadczeń i zaprocentuje w przyszłości– mówi trener i opiekun Dariusz Ćwik.

Speed –ball  zawitał do Pustkowa  za sprawą  Dariusza Ćwika , który jest animatorem miejscowego Orlika i jednocześnie koordynatorem tej dyscypliny w rejonie podkarpackim. Oferta i pokaz gry spodobały się na tyle  młodym sportowcom w Pustkowie, że zaczęli uczęszczać na zajęcia  prowadzone przez pana Dariusza. Wszyscy chętni, którzy chcą spróbować swych sił w speed – ballu mogą zaczerpnąć informacji na stronie Speed – ball  Polska  lub bezpośrednio u koordynatora Dariusza Ćwika na Orliku w Pustkowie.
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail