facebook

LKS Stasiówka świętowała swoje 10-lecie


Dnia 5 sierpnia 2017 r. odbyła się uroczystość obchodów 10-lecia działalności Klubu Sportowego LKS Stasiówka. Przedstawiono historię klubu na filmie w wykonaniu Klaudii Bieniasz, a czas umilili krótkim występem artystycznym Julia Dobrowolska i Kornelia Wilk- tancerki w szkole tańca FAME w Dębicy, zdobywczynie 1 miejsca w  konkursie międzynarodowym INTERNATIONAL POLISH CUP w choreografii Pani Natalii Kamińskiej, pt. „Walka o podium”.

HISTORIA KLUBU

Ludowy Klub Sportowy „Stasiówka” został założony 8 lutego 2007 r., natomiast swoje działania rozpoczął 3 lata później. Na stanowisko Prezesa klubu wybrano wówczas  Józefa Siopa. Zmiana zarządu nastąpiła 27 maja 2010 r. – prezesem wtedy został Dariusz Dobrowolski, który funkcję  tę pełni do dziś. Obecnie w skład zarządu wchodzą również: Łukasz Gawlik – v-ce prezes, Sławomir Chmiel – sekretarz, Marcin Matłok – skarbnik oraz członkowie – Marek Kolebuk, Władysław Ciebień, Józef Siop, Andrzej Dziadosz, Marcin Ciebień.

W 2010 r. w klubie powstała drużyna seniorów licząca obecnie 25 członków, następnie w 2012 r. – drużyna juniorów zrzeszająca 26 członków. Drużyna seniorów rozgrywkę rozpoczęła w Klasie B, z której awansowała do Klasy A w 2015 r., gdzie gra do dzisiaj. Przez pierwsze kilka lat trenerem klubu był Pan Zdzisław Wojtaszek, obecnie piłkarzy trenuje Pan Grzegorz Persak.

Klub od 9 lat organizuje Turniej Piłki Halowej Sołectwa Stasiówka o Puchar Wójta Gminy Dębica i Dyrektora GOSiR w Pustkowie-Osiedlu. Corocznie bierze także udział w Turnieju Piłki Halowej Sołectw Gminy Dębica o Puchar Wójta Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu. Zarząd Klubu od lat duży nacisk kładzie na pracę z dziećmi i młodzieżą, na co środki otrzymuje z Gminy Dębica w ramach projektu „Upowszechnianie kultury fizycznej dzieci i młodzieży oraz organizacja imprez sportowo – rekreacyjnych na terenie sołectwa Stasiówka”,  w 2016 r. z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Klub II, od Dębickiego Klubu Biznesu w ramach zadania „Zdrowo na Sportowo” oraz innych.

Podczas uroczystości wręczono także odznaczenia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej:

- brązowe odznaki otrzymali: Krzysztof Chmiel, Sławomir Chmiel, Marek Kędzior, Marek Kolebuk, Marcin Matłok oraz Józef Siop,

- srebrne odznaki otrzymali: Dariusz Dobrowolski- prezes klubu oraz Grzegorz Persak-trener.

Podziękowano również osobom, które przyczyniły się do rozwoju Klubu i udzielały wsparcia dla inicjatyw i nowych przedsięwzięć realizowanych przez członków Klubu. Otrzymali je między innymi Mieczysław Golba- Prezes PZPN, Wiesław Lada- Wiceprezes PZPN oraz Stanisław Rokosz- Wójt Gminy Dębica.

Panu Prezesowi, piłkarzom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w działalność Klubu życzymy, aby praca na rzecz krzewienia sportowego stylu życia w Gminie Dębica była okazją do dumy z dobrze wykonywanych obowiązków oraz przynosiła jak najwięcej radości i satysfakcji. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych, jak również pomyślności w życiu osobistym. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych darczyńców i sympatyków sportu.

Fot. „Obiektywnie” FOTO VIDEO Klaudia Bieniasz

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail