facebook

IX Gminny Bieg Niepodległości


W ramach obchodów upamiętniających odzyskanie przez Polskę Niepodległości,  w dniu 10 listopada w Brzeźnicy odbył się IX Gminny Bieg Niepodległości, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Zanim nastąpiło rozpoczęcie biegu Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy – Stanisława Piłat, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński oraz Dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek – Marcin Cieszek przywitali wszystkich zgromadzonych uczestników, dziękując im za tak liczne przybycie i chęć upamiętnienia obchodów związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. W tym roku w biegu wzięło udział prawie 400 uczestników z terenu gminy Dębica jak i okolic. Wszyscy uczestnicy startowali w 6 kategoriach wiekowych : przedszkole, klasy I Szkół Podstawowych, klasy II-III Szkół Podstawowych, klasy IV-VI Szkół Podstawowych, klasy VII do III Gimnazjum oraz dorośli, wśród których swój wkład w upamiętnienie odchodów związanych z odzyskaniem niepodległości poprzez udział w biegu wniósł Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński.

Trasa biegu prowadziła ulicami Brzeźnicy, która dla najmłodszych uczestników wynosiła 300m, a dla najstarszych blisko 2 km. Podczas Biegu Niepodległości rywalizacja staje na drugim miejscu, w tym dniu przede wszystkim liczy się idea upamiętniająca osoby, które walczyły o Niepodległość Polski oraz wspólna integracja między wszystkimi uczestnikami, którzy wzięli udział w biegu.

Dla najlepszych biegaczy organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, a spośród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in.: karnet na basen Kompleksu Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu, plecaki, słuchawki, gry planszowe i wiele innych nagród, które wręczali Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica – Marcin Ciszek, Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy Stanisława Piłat oraz Radny Gminy Dębica Grzegorz Pietrzyk.

Serdeczne wyrazy uznania i podziękowania za organizację Biegu Niepodległości kierujemy do Pani Dyrektor Stanisławy Piłat, Jarosława Kuliga – nauczyciela Wf-u, Tomasza Mroczka – nauczyciela Wf-u, Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszczynie, Ochotniczej Straży Pożarnej Brzeźnica Wola oraz Straży Gminnej Gminy Dębica, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników podczas biegu oraz wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy wspierali i opiekowali się swoimi podopiecznymi.

Wyniki Biegu Niepodległości :

Kategoria – Oddziały Przedszkolne

Dziewczynki :

 1. Laura Jedlińska
 2. Natalia Pełczyńska
 3. Zofia Dziodzio

Chłopcy :

 1. Karol Pielech
 2. Maciek Polrek
 3. Szymon Matłok

Kategoria – klasa I Szkoła Podstawowa

Dziewczynki :

 1. Julia Tyksińska
 2. Magdalena Gołąb
 3. Gabriela Różańska

Chłopcy:

 1. Krystian Klabacha
 2. Jakub Nyznar
 3. Michał Ciesielski

Kategoria – klasa II-III Szkoła Podstawowa

Dziewczynki :

 1. Kasia Klabacha
 2. Zofia Szostak
 3. Julia Słabicka

Chłopcy :

 1. Szymon Konsur
 2. Ignacy Wojtaszek
 3. Bartosz Kitrys

Kategoria – klasa IV-VI Szkoła Podstawowa

Dziewczynki:

 1. Gabriela Nędza
 2. Wiktoria Kita

Chłopcy:

 1. Kacper Klabacha
 2. Eryk Dobrowolski
 3. Dawid Chłopek

Kategoria – klasa VII – III Gimnazjum

Dziewczęta:

 1. Karina Augustyn
 2. Wiktoria Kita
 3. Gabriela Szymaszek

Chłopcy :

 1. Sebastian Mormola
 2. Dominik Nawracaj
 3. Lisak Łukasz

Kategoria – dorośli OPEN

Kobiety:

 1. Magdalena Różalska
 2. Anna Gołąb

Mężczyźni :

 1. Jakub Kusowski
 2. Dominik Mmosoń
 3. ex aequo Dariusz Lis i Krzysztof Lipczyński
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail