facebook

Gminna Liga Lekkoatletyczna

Gminna Liga Lekkoatletyczna swój początek miała 17 Października 2012 roku, gdzie na boisku lekkoatletycznym w Brzeźnicy rozegrane zostały pierwsze konkurencje sportowe w ramach Gminnej Ligi Lekkoatletycznej, która została powołana przez Wójta Gminy Dębica p. Stanisława Rokosza.

W Gminnej Lidze Lekkoatletycznej bierze udział 13 Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica, których reprezentanci rywalizują w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych w VI rundach eliminacyjnych. Każdy startujący zawodnik zdobywa dla swojej szkoły punkty zależne od miejsca, które zajmie w danej konkurencji. Szkoła, która po VI rundach eliminacyjnych zgromadzi największą liczbę punktów otrzyma tytuł Mistrza Gminnej Ligi Lekkoatletycznej oraz pamiątkowy puchar. Po przeprowadzeniu sześciu rund GLL organizowany jest Wielki Finał z udziałem 4 najlepszych zawodników z każdej konkurencji oraz 4 najlepsze sztafety, którzy walczą o medale i nagrody indywidualne ufundowane przez lokalnych sponsorów.

W rozgrywkach podczas eliminacji bierze udział blisko 300 uczniów, którzy rywalizują w takich konkurencjach jak: biegi długie 400m – dziewczęta SP, 600m – chłopcy SP, 600m – dziewczęta gimnazjum oraz 800m – chłopcy gimnazjum, skok w dal, rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską 3kg w tył oraz 2kg w przód, pchnięcie kulą, bieg na 60m, rzut oszczepem, tenisie ziemnym oraz sztafeta „australijska” najbardziej widowiskowa dyscyplina ligi, w której dziewczynka SP biegnie – 1 okrążenie, chłopiec SP – 2, dziewczynka Gimnazjum – 2, a chłopiec Gimnazjum – 3 okrążenia stadionu lekkoatletycznego w Brzeźnicy.

Jak zapewnił Wójt Gminy Dębica p. Stanisław Rokosz impreza ta na stałe została wpisana do kalendarza imprez sportowych organizowanych na terenie naszej gminy. 

Mistrzowie Gminnej Ligi Lekkoatletycznej :

sezon 2014/2015 – Zespół Szkół w Pustkowie-Osiedlu

sezon 2013/2014 – Zespół Szkół w Pustkowie-Osiedlu

sezon 2012/2013 – Zespół Szkół w Pustkowie-Osiedlu

 

 

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail