facebook

Brzeźnica w sportowej czołówce Powiatu Dębickiego


W dzisiejszym świecie sport może być doskonałym narzędziem do upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci.  Dlatego przywiązuje się tak dużą wagę do dbałości o wysoki poziom edukacji w sferze kultury fizycznej. Bo przecież ta dbałość, to inwestycja w rozwój sportowych pasji naszej młodzieży, w perspektywie czasu przekłada się na aktywne i przede wszystkim zdrowe społeczeństwo. mówił wice starosta powiatu Dębickiego Mateusz Pasek na podsumowaniu osiągnięć sportowych za rok szkolny 2016/2017.

Na podsumowanie zaproszone zostały szkoły, które w klasyfikacji powiatu zajęły miejsca od 1 do 10. W tym gronie nie zabrakło również Gminy Dębica, która w klasyfikacji ogólnej zajmując bardzo wysokie 3 miejsce ustąpiła miejsca tylko Miastu Dębica oraz Gminie Żyraków. Pamiątkowy dyplom oraz puchar odebrał Zastępca Wójta Gminy Dębica – Zdzisław Siwula .

Szkoła Podstawowa z Brzeźnicy jako jedyna z Gminy za swoje osiągnięcia została zaproszona na podsumowanie. W roku szkolnym 2016/17 uzyskała 281pkt na 366 zdobytych przed Gminę Dębica. W Igrzyskach młodzieży szklonej zajęła 9 miejsce, a  5 w Gminazjadzie. Najlepsi uczniowie  Krystyna Klabacha oraz Michał Ostafin zostali z rąk prezesa podkarpackiego szkolnego związku sportowego p.Jacka Bigusa  uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi za swoje osiągnięcia. Nagrodę dla wyróżniającego się nauczyciela dostał p.Robert Ochał ze szkoły podstawowej w Podgrodziu oraz gminny organizator zawodów p.Jarosław Kulig, na co dzień pracujący w szkole podstawowej w Brzeźnicy.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail