facebook

Basen jest już otwarty


Pierwszą osobą pływającą w basenie krytym w Pustkowie Osiedlu był Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica. Gospodarz gminy sam karnie wszedł do wody w garniturze. – To z jednej strony przywilej, z drugiej jednak obowiązek – mówił Stanisław Rokosz. – Teraz można się już kąpać.

Z basenu wójt wyłowił sztabkę złota. – To dzięki współpracy ze Złotoryją – mówił. – Ten basen to żyła złota.

Zaraz po wójcie do basenu weszła Agnieszka Żurek, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek oraz Jacek Drobot, zastępca wójta, którzy odtańczyli w wodzie Krakowiaka a następnie Jezioro Łabędzie. Zjeżdżalnię jako pierwszy wypróbował Piotr Żybura, przewodniczący Rady Gminy. Dobre humory władz gminy to zasługa zakończenia inwestycji, która trwała trzy lata i kosztowała 17,6 milionów złotych. Oprócz głównego sześciotorowego basenu sportowo rekreacyjnego o długości 25 metrów kompleks posiada mniejszy basen z torami do nauki pływania, liczne atrakcje wodne pełniące funkcję małego parku rozrywek wodnych. W budynku znajduje się jacuzzi, sale fitness i sauny wypoczynkowo – relaksacyjne. Wykonawcą inwestycji była firma Skanska S.A. Warszawa

 

- Jednak nie tylko cieszymy się z otwarcia basenu ale i zakończenia programu rewitalizacji obszaru poprzemysłowego Pustkowa – Osiedla – mówił Stanisław Rokosz. – W ramach projektu zmodernizowano Stację Uzdatniania Wody w  Brzeźnicy, dzięki temu możliwe jest dostarczanie wody dla mieszkańców Pustkowa – Osiedla. Starą przychodnię przebudowano na Centrum Aktywności Gospodarczej i Społecznej, zmodernizowano drogi i chodniki, poprawiono estetykę terenów zielonych, poddano termomodernizacji dwa bloki mieszkalne oraz wyremontowano kompleks sportowy, w tym basen odkryty, trybunę, murawę boiska i ogrodzenie wokół bieżni. Partnerami Urzędu Gminy były Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowy Pustków” oraz Nadleśnictwo Dębickie.

Inwestycje związane z rewitalizacją pochłonęły 8,6 mln. zł. Piotr Żybura, przewodniczący Rady Gminy i sołtys Pustkowa – Osiedla wręczając podziękowania Stanisławowi Rokoszowi i jego zastępcy Jackowi Robotowi, który doglądał inwestycji przyznał, że warto mieć marzenia i je realizować. – Gdy jako radni podejmowaliśmy decyzję o inwestycjach mieliśmy obawy, czy się uda dokonać wszystko w terminie – mówił Żybura. – Dzisiaj cieszymy się z tych inwestycji, które służą mieszkańcom.

Dzień po uroczystym otwarciu basen był oblegany przez mieszkańców nie tylko dlatego, że wstęp na pływalnię był bezpłatny. Już podczas zwiedzania basenu mieszkańcy mówili, że nie mogli doczekać się inwestycji i chętnie będą korzystać z kompleksu.

Uroczystości związane z otwarciem Kompleksu Basenowego „Nemo” i zakończeniem programu rewitalizacji  rozpoczęły się 20 września rozgrywkami sportowymi dla dzieci i młodzieży. Po imprezach sportowych rozpoczęła się część kulturalna. Po koncercie Gminnej Orkiestry Dętej, występie Chóru Parafialnego, występie Formacji Soul Dance dla mieszkańców wystąpił kabaret „Pod Wydrwigroszem”. Pierwszy dzień impreza zakończyła dyskoteka przy muzyce lat 60- tych.

Uroczystości 21 września rozpoczął blok konkurencji sportowych dla dzieci. Po mszy świętej w kościele parafialnym korowód na czele z mażoretkami, Gminną Orkiestrą Dętą oraz uczniami z zespołów szkół przemaszerowały przed budynek kompleksu basenowego. Tam odbyło się przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu. Wśród atrakcji można było obejrzeć pokaz akrobatyczny – balet w wodzie, pływaków z Dębicy i Mielca, którzy ustanawiali rekordy basenu. Po otwarciu basenu obok stadionu odbyła się oficjalna uroczystość i część artystyczna. Wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Pustkowie – Osiedlu, zespół „Capri New Beat” z Krakowa. Można było obejrzeć takżepokaz profesjonalnej grupy freestyle football – Ball Wizards.Po pokazie sztucznych ogni odbyła się zabawa taneczna.

Gmina gościła na uroczystościach delegacje z Polski i zagranicy, m.in. z Hanusovce nad Toplu, Siroke – ze Słowacji, Ujszasz na Węgrzech, Rudki na Ukrainie, Csikcikcso w Rumunii, Augustowa, gminy Augustów, gminy Lubiewo, gminy Łososina Dolna, gminy Ujście Gorlickie, Złotoryi i Sanoka.

 

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Logo
Numer telefonu

Adres e-mail