Zakończenie prac związanych z wykonaniem oświetlenia bieżni lekkoatletycznej oraz boiska sportowego na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu

21.10.2019 Kategoria:

W ubiegły piątek tj.: 18 października odbyło się uroczyste zakończenie prac związanych z wykonaniem oświetlenia bieżni lekkoatletycznej oraz boiska sportowego na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu. Jest to kolejny obiekt Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica po boisku sportowym w Brzeźnicy, na którym wykonano sztuczne oświetlenie.

Zanim nastąpiło oficjalne otwarcie Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński powitał przybyłych gości m.in.: Zastępcę Wójta Gminy Dębica - Zdzisława Siwulę, Przewodniczącego Rady Gminy Dębica - Piotra Żyburę, Radnego Gminy Dębica - Józefa Marka, wykonawcę oświetlenia: Zakład Instalacji Elektrycznych Pomiarów i Dokumentacji - Marka Jaskółkę z Nagawczyny, Dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica - Marcina Ciszka, prezesa Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica - Rafała Polańskiego oraz licznie zgromadzonych biegaczy reprezentujących lokalne kluby tj.: OCR TEAM Dębica, Dębickie Gepardy, Pędzące Ślimaki, Dzikie Mustangi oraz Klub Biegacza Maratończyk Dębica.

Wykonanie oświetlenia bieżni lekkoatletycznej oraz boiska sportowego w Pustkowie-Osiedlu nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie Wójta Gminy Dębica – Stanisława Rokosza oraz Rady Gminy Dębica, dzięki którym zabezpieczono dodatkowe środki finansowe na wykonanie inwestycji.

Oświetlenie, jak zapewniał Dyrektor GOSiR Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński oraz wykonawca Marek Jaskółka miało zostać uruchomione na koniec października, ale dzięki sprawnej organizacji i bezproblemowemu przebiegu prac, całą inwestycję udało się oddać do użytku dwa tygodnie przed terminem.

Oficjalnego włączenia oświetlenia dokonały dzieci uczęszczające do Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica, które później odbyły swój pierwszy trening przy oświetleniu.

Z oświetlenia na bieżni lekkoatletycznej można korzystać 7 dni w tygodniu do godziny 22.00. Włączenie oświetlenia następuje po wciśnięciu specjalnego „grzybka”, który znajduje się przy furtce wejściowej na obiekt.

Z tego miejsca dziękujemy trenerom i młodzieży z Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica za udział i zorganizowanie treningu przy nowym oświetleniu, lokalnym klubom biegacza za udział i przeprowadzenie treningów na bieżni oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszczynie i Pustkowie za pomoc w organizacji całego wydarzenia.